Praca na stacji
Powrót do fotoalbumu Faroe IslandsW czasie kilku dni pobytu przeprowadzam 3053 qso na pasmach KF 160-10m z czego 2940 to łączności z Europą.Propagacja nie rozpieszczała nas. Niestety praca via meteory na 2m i doszła do skutku ze względu na problem z modem. Nasz sprzęt to: spiderbeam ,R7, verticale inv L na 160 i 80m + 100 metrowy beverages w kierunku europy, 17elyagi na 2m (10m boom) , 5el yagi na 6m.
TRX IC-746 , FT-1000MP, IC-706 + 2PA firmy ACOM i DENTRON.
Najwięcej łączności przeprowadzam ze stacjami polskimi 613.
W dalszej kolejności to stacje DL- 579 qso ,UA-237, I-232, UR-126 itd.
Dwa dni przed końcem pobytu jest sztorm i potężna wichura która łamie nam verticala na 80m
i krzyżak spiderbema.Ostatnie dwa dni pracujemy tylko na R7.
W trakcie pobytu odwiedza nas Ole OY3QN ,który zamieszkuje na wyspie Sandoy od dwóch lat.
|
Get the Flash Player to see this player. |
|
|

